Logo

Konto konferencji:
Stowarzyszenie Innowacji i Licencji Powszechny Bank Kredytowy S.A. IX Oddział w Warszawie
11101040-401040229107



Konferencja szkoleniowa:
e-Prawo: możliwości i ograniczenia

.: Organizatorzy :.


Stowarzyszenie Innowacji i LicencjiStowarzyszenie Innowacji i Licencji (SIL) powstało w 1999 roku. Jego działalność związana jest z promocją edukacji i wymianą doświadczeń w zakresie transferu technologii i licencji praw na dobrach niematerialnych. Stowarzyszenie zrzesza osoby, które zajmują się profesjonalnie transferem technologii od strony prawnej, ekonomicznej, naukowej lub marketingowej. Od chwili powstania SIL aktywnie promuje wiedzę na temat ochrony własności intelektualnej na różnych polach w formie seminariów i konferencji. Od roku 2000 wydaje kwartalny biuletyn "SIL info" informujący o bieżącej aktywności i będący platformą wymiany poglądów dla członków Stowarzyszenia.

Celem stowarzyszenia jest przekształcenie się w grupę narodową Licensing Executives Society (LES).

Licensing Executives SocietyLicensing Executives Society jest międzynarodową organizacją zrzeszającą osoby zajmujące się zawodowo problematyką licencji oraz transferu własności intelektualnej. Organizacja funkcjonuje poprzez grupy narodowe. Grupy takie są aktywne w kilkudziesięciu krajach świata. Prowadzą działalność edukacyjną organizując szkolenia i konferencje dla swoich członków, utrzymują kontakty z instytucjami rządowymi oraz z innymi organizacjami pozarządowymi.

Jednym z ważnych elementów stanowiących o sile tej organizacji jest jej przekrojowość. Członkami organizacji są osoby zajmujące się technologią, znakami towarowymi lub innymi obiektami własności intelektualnej z różnych punktów widzenia. W szczególności silnie reprezentowane są osoby zajmujące się doradztwem strategicznym w przedsiębiorstwach oraz transferem technologii od strony ekonomicznej. Ponadto do członkami grup narodowych są przedstawiciele środowisk akademickich, przedsiębiorcy wdrażający nowe rozwiązania, prawnicy, rzecznicy patentowi i inni. Środowisko takie pozwala na bardzo interesującą wymianę doświadczeń i kontaktów. Jest ono bowiem wysoce zorientowane na praktyczny aspekt problematyki transferu technologii. LES działa przez swoje grupy krajowe. To one tworzą bieżącą działalność organizacji. Podstawowym jej przejawem są rokroczne spotkania, stanowiące forum dla osób zainteresowanych problematyką oraz dające możliwość uczestniczenia w prelekcjach i warsztatach edukacyjnych. Co roku jedna z grup krajowych organizuje spotkanie międzynarodowe.

LES wydaje również miesięcznik Les Nouvelles, mający charakter branżowego czasopisma naukowego. Poza materiałami merytorycznymi w każdym numerze zamieszczona jest wkładka z aktualnościami z życia organizacji.


Internet Society Poland Internet Society od zarania Internetu jest głównym forum jego kształtowania i rozwoju, organizacją skupiającą środowisko twórców i profesjonalnych użytkowników Internetu. Członkami ISOC są wszyscy, którzy Internet tworzyli, a jego agendy: IEFT (Internet Engineering Task Force - twórca dokumentów RFC), ISTF oraz IANA są podstawowymi ciałami standaryzacyjnymi Internetu oraz platformą porozumienia operatorów sieci. Działalność ISOC nie jest nastawiona na zysk, może mieć jednak poważne znaczenie dla każdej firmy, której pracownicy uczestniczą w pracach nad nowymi standardami i ich implementacją. Wcześniejsza gruntowna znajomość tych standardów i pewien wpływ na ich kształt ostateczny, to wartość sama w sobie. ISOC nie ogranicza się do kwestii technicznych i zajmuje się również społecznymi i organizacyjnymi problemami rozwoju Internetu. Zgodnie z hasłem "Internet is for Everyone" dba o powszechny dostęp do sieci i jej usług.

ISOC Polska powstało we wrześniu 2000, a do stycznia zostało zarejestrowane, wybrało zarząd i uzyskało status oddziału (chapter) Internet Society. Wiosną zakończyliśmy formalności niezbędne dla rozpoczęcia działalności. Nasi członkowie 10 lat temu budowali zręby Internetu w Polsce, a następnie tworzyli Internet Komercyjny w Polsce, Internet dla Szkół, Internet dla Lekarzy, Internet dla Niepełnosprawnych, Miasta w Internecie oraz usługi Sunsite w warszawskim ICM. Są wśród nas szefowie i administratorzy sieci szkieletowych czołowych polskich operatorów Internetu. Współpracujemy z zespołami troszczącymi się o bezpieczeństwo krajowej sieci (IPSec) i aktywnie angażujemy się w różne formy współpracy międzynarodowej i regionalnej. Dotychczas zajmowaliśmy się problemami nadzoru służb specjalnych nad działaniami użytkowników Internetu, przydziałem nazw domen, wprowadzeniem polskich znaków do nazw domen, rozliczeniami finansowymi w sieci, uwolnieniem pętli lokalnej i współpracą międzyoperatorską w Internecie. W naszych wystąpieniach troszczymy się o bezpieczeństwo sieci i o jej otwartość na różne płaszczyzny sprzętowe i systemowe. Firmy uczestniczące w naszych pracach merytorycznych zyskują szanse kontaktu z czołowymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi oraz przedstawienia się i swoich idei na forum międzynarodowym.


Uniwersytecki Ośrodek Transferu TechnologiiUniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (UOTT UW) powołany został Uchwałą Nr 199 Senatu Uczelni z dnia 24 czerwca 1998 r. dla lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego Uniwersytetu w gospodarce kraju, w tym m. in. wszechstronnego wspierania przedsięwzięć mających na celu praktyczne wdrożenie wyników pracy naukowej.

UOTT UW jest jednostką pozawydziałową o zadaniach usługowych, która prowadzić może także działalność badawczą, szkoleniową i edukacyjną. Określony Regulaminem zakres działalności obejmuje w szczególności:

  • wyszukiwanie opracowań naukowych, które mogłyby stać się przedmiotem transferu i komercjalizacji technologii innowacyjnych,
  • wdrażanie technologii innowacyjnych i zastrzeżeń patentowych UW oraz innych placówek naukowo badawczych,
  • wspieranie rozwoju regionalnego poprzez pozyskiwanie podmiotów gospodarczych zainteresowanych usługami, badaniami, szkoleniami oraz innymi formami współpracy, które mogą być oferowane w oparciu o potencjał jednostek UW,
  • szkolenia dla pracowników i studentów Uniwersytetu Warszawskiego w kwestiach związanych z komercjalizacją opracowań naukowych oraz doradztwo w tym zakresie,
  • opracowanie modelu organizacyjnego i zasad transferu technologii na UW.

Realizując cele statutowe UOTT UW nawiązał ścisłą współpracę z podmiotami gospodarczymi prowadzącymi działalność w branży aparatury medycznej, technologii i usług internetowych, aparatury kontrolno-pomiarowej oraz automatyki przemysłowej. Mimo krótkiej historii, UOTT UW może się już pochwalić udziałem w programie FABRYKAT 2000 - wsparcia technologicznego firm z sektora MŚP - finansowanym z środków USAID, projekcie 5. Programu Ramowego UE - USINE - tworzenia pre-inkubatorów dla firm innowacyjnych w środowisku akademickim, a także realizacją projektu Uniwersyteckiego Forum Innowacyjnego - finansowanego z funduszy PHARE w ramach programu SciTech II. UOTT UW uzyskał także finansowanie prac wdrożeniowych z programu TECHNO sponsorowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej. Z myślą o poszukiwaniu środków dla nowych bądź istniejących, dynamicznie rozwijających się przedsięwzięć, Ośrodek zbiera informacje o wszelkich dostępnych źródłach finansowania działalności innowacyjnej, w szczególności o funduszach typu venture capital.

   

(c) 2001 Copyright by Piotr 'VaGla' Waglowski